Tanıtım Standı

Bayraksan Tekstil

Gösterilen sonuç sayısı: 12

Resim
SKU
Ürün
İnceleme
Fiyat

Tanıtım Standı Fiyatları

Kalabalık alanlarda insanlara ürün deneme ve tattırma fırsatı için kurulan tanıtım standı reklam amaçlı kullanılır. Tadım stant ve fasulye stant isimleriyle bilinen bu alanlarda gıda ürünü ikramları yapılır. Satın alma noktaları adı verilen satış yerlerine yakın konumlandırılan stantlar organizasyonlarda ve özel günlerde de açılabilir. Ürünlerin müşteriler tarafından daha kolay fark edilmesini sağlayan tanıtım standı firmaların var olan müşteri potansiyellerini genişletmeleri açısından önemli etkiye sahiptir. Aynı zamanda satışların artırılmasına da katkıda bulunan bu stantların yerini doğru seçmek gerekir. Böylece etki alanı daha geniş olacaktır. Rakip firmalara fark yaratmak için etkili bir yöntem olan tanıtım standı ürün ve hizmetlerle ilgili tam bilgi verebilecek kişiler tarafından yönetilir.

Firmanın bilinirliğini artırmak için etkili olan fasulye stand hedeflenen müşteri kitlesine ulaşmak için faydalı bir seçenektir. Standın önünden geçen insanların dikkatini çekebilmek için ürünler stant üzerine düzgün şekilde dizilir. Temel amaç insanların bu ürünlere yönelmesini sağlamaktır. Markanın daha görünür hale gelmesi için stant üzerinde firma logosuna, ürün reklamına ve tanıtıcı ifadelere yer verilir. Tanıtım standı ile ürün arasında uyum olması yapılan pazarlama çalışmasının verimliliğini artıracaktır. Kare ya da oval şekilde tasarlanan stantların alt kısmında raf bulunur. Bu bölüme tanıtımı yapılacak ürün stoklanır ve hem müşterilere ikram edilir hem de ürünü satın almak isteyen kişilere doğrudan çıkarılıp verilir.

Tanıtım standı genellikle ahşap ya da birinci sınıf sert plastik kullanılarak üretilir. Uzun ömürlü olması üretimin temel amaçları arasındadır. Reklam amaçlı kullanılacak bölgelerin üzeri afiş ile kaplanır. Standın alt kısmında tekerlek olması sayesinde kolayca taşınıp istenilen yere götürülebilir. Özel çantası ve kutusunun bulunması ürünleri daha da kullanışlı hale getirir. İstenen noktaya gelindiğinde tanıtım standı kurulumu için ekstra bir kurulum malzemesine ihtiyaç duyulmaz. Bu sayede herkes tarafından basitçe kullanıma hazır hale getirilebilir. Tekerlek haricinde ayaklı olan modeller de vardır. Hangisinin tercih edileceği tamamen müşterinin tercihine bağlıdır. Reklam veren firmanın türüne bağlı olarak standın üzerine uygun baskı uygulanır. İsteğe göre stantta çeşitli ışıklandırmalar kullanılarak daha fazla dikkat çekmesi sağlanabilir. Çoğunlukla plastik olmasından dolayı yağmurdan etkilenmezler ve uzun süre boyunca ilk günkü gibi kullanılabilirler. Kare olan tanıtım standı tercih edilecekse derinlik ölçüsü 40 cm, kurulu ölçüsü ise 200×77 cm olacaktır. Bu ölçüler müşterinin seçtiği modele bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Tanıtım Standı Çeşitleri

Tattırma standı olarak da ifade edilen tanıtım standı dijital baskı teknikleri ve folyo kullanılarak pazarlama faaliyetlerine uygun hale gelir. Folyo baskılar hazırlandıktan sonra laminasyon ile kaplanır ve ardından hazırlanan baskı tanıtım standına sıvanır. Bu şekilde istenen firma ve ürün için tattırma standı kurulabilir. Standın nereye koyulacağı ise kullanıcı tercihine göre belirlenir. Çok sayıda reklam ve tanıtım çalışmalarında kullanılan stantlar özellikle broşür dağıtımlarda, açılışlarda, marketlerde, ürün tadımlarında ve açılışlarda tercih edilir. Temel olarak bu standlar üç çeşittir. Bunlar oval yani fasulye tanıtım standı, eco tanıtım standı ve orta boy tanıtım standı olarak isimlendirilir. Orta boy tanıtım standı classic tattırma standı olarak da bilinir. Genellikle raflı ve tekerlekli olan bu standların sevkiyatı koli içinde ve çantalı bir şekilde yapılır. Bu sayede hem taşıması hem de kullanımı daha kolay olacaktır. Daha geniş alanlar için özel olarak tasarlanan large tanıtım standları maxi stand olarak da bilinir ve geniş çaplı tanıtımlarda tercih edilir.

Sıklıkla kullanılan fasulye stand üstten bakıldığında fasulye gibi göründüğünden bu ismi almıştır. Tanıtım standı olarak kullanılan bu alanlar çoğunlukla plastik malzemeden imal edilir. Görsel baskılarının dijital olması ve ergonomik tasarımı bu standlara olan ilgiyi artırır. Benzer özellikler oval tanıtım standı çeşitleri için de geçerlidir. Her bir standı kurmak ortalama beş dakika sürer. Demonte olarak sevk edilen bu ürünler için internette çok sayıda kurulum videosu mevcuttur. Bunlar sayesinde kurulum daha da basit bir hal alacaktır. Kurulduktan sona hemen kullanıma hazır hale gelen standlar kullanım amacına uygun şekilde tasarlanır. Baskılı ve baskısız olarak tasarlanan bu parçalar özel tasarımlı olduğunda üründe değişim söz konusu olmayacaktır. Eğer çoklu ürün halinde stand siparişi verilirse bu durumda bazı firmalar ilave olarak ücretsiz tasarım desteği sunar.

Tanıtım standı modelleri kadar fiyatları da merak edilir. Fiyatlar standın çeşidine göre farklılık gösterebilir. En ekonomik hali boş olan tasarımlardır. Tasarım özel hale geldikçe ve baskı yapıldıkça fiyatlarda değişmeler olacaktır. Kurulum için gerekli tüm parçalar standın içinde hazır olarak yer alır ve bunlardan ek ücret talep edilmez. Baskılı standların ne kadar fiyatla satıldığını öğrenmek için üretici firma ile iletişime geçmek gerekir. Sipariş taleplerine göre her müşteriye en uygun fiyat teklifleri yapılacaktır. Onay verildiği takdirde hemen tanıtım standı için üretim aşamasına geçilir ve sipariş hazır olduktan sonra stand demonte şekilde müşteriye teslim edilir.

Tanıtım Standı Kullanım Alanları

Reklam ya da diğer bilinen ismi ile tanıtım standı geniş kullanım alanına sahiptir. En çok kullanıldığı yerler arasında kozmetik ürünleri, güzellik merkezi, okul, teşhir, dondurma tadım, çay ve kahve tadım, çiğ köfte tadım, ürün tattırma, mağaza ve market açılışları, fuar ve açılışlar, tanıtım broşürleri dağıtımı yer alır. Ait olduğu markaya ait broşür hazırlanır ve standın dışı bu broşür ile kaplanır. Markanın satışını yapacağı ürünler standın üzerine özenle dizilir ve oradan geçen insanların bu ürün hakkında bilgi alması sağlanır. Etkili bir reklam için bu işte görevli personelin ikna ve satış kabiliyeti yüksek olması önemlidir. Aynı zamanda insanlara güler yüzlü davranması insanlarda beklenen pozitif etkinin oluşmasını sağlayacaktır. Eğer marka bilinen bir marka ise ve yeni bir ürün için tanıtım yapılıyorsa bu durumda tanıtım standı biraz daha işlek olacaktır. Ancak az bilinen ve yeni yeni büyüyen bir markanın tanıtımı için stand kurulmuşsa insanların dikkatini çekmek biraz daha zor olabilir. Bu gibi durumlarda hedef kitlenin beklentilerini önceden analiz etmek ve tanıtım standı ona göre düzenlemek işe yarayacaktır.

Firmaya ve öne çıkarılmak istenen ürüne göre dizayn edilen tanıtım standı hızlı bir şekilde montaj ve demontaj edilebilir. Sektöre hakim olan ve güvenilir bir firma ile iletişime geçildiğinde alınan stand beklenen tüm özellikleri fazlasıyla karşılayacaktır. Az sermaye ile kurulabilecek standlarda farklı amaçlara hizmet edecek tasarımlar yapılabilir. Kaliteli bir görüntü elde etmek için standın bu işi bilen kişiler tarafından tasarlanması önemlidir. Az yer kaplayan bu standların tasarımı kusursuz olduğunda çok sayıda insanla etkileşime girmek daha kolay olacaktır. Tanıtım standı tasarlarken farklı renk ve desenlerin kullanılabilmesi herkese özgü tanıtım standı yapılabilmesini sağlar. Özellikle canlı renklerde tasarlanan standlar alışveriş merkezleri ve fuar gibi kalabalık alanlarda sıkça kullanılır. Alt kısmında tekerleğin olması sayesinde istenilen yere rahatça götürülebilir ve plastik olması zorluk çekmeden hızlı bir şekilde taşıyabilmeye yardımcı olur.

Filtreleme
Ürün kategorileri
Popüler Ürünler
markas303 markas303