Okul Flaması
Posted in: Genel

Okul Flamaları Yönetmenliği ve Flama İmalat Fiyatları

Okul Flamaları Yönetmenliği ve Flama İmalat Fiyatları

Okul Flaması, Milli Eğitim Bakanlığı yönetmenliğe göre kaliteli kumaşlardan üretimini yapıyoruz. En üst kısmında okulun kuruluş tarihi ve okulun adı yazılır. Flamalar resmi bayramlar ve törenlerde, okul açılış ve kapanış seramonilerinde kullanılan flamalardır. Sipariş verirken müşterilerimiz not kısmına mutlaka okulun ismini ve kuruluş yılını doğru bir şekilde yazması gereklidir. Kurum tanıtım yönetmenliği için bu gereklidir. Törene katılan öğrencilerin hangi okulun öğrencisi olduğunu beli eder.

Okullarda kullanılacak Flamalar Talimatname gereği, okul flamalarının dış yüzeyi Türk bayrağı renginde olması gerekmektedir. Flamaların iç yüzü ise okulların seçmiş oldukları renge göre şekillendiriyoruz. Okullarda kullanılan flamaların iç ve diş kenarlarının 3 cm eninde altın sarısı renk ile çerçevelenmesi bir şarttır. Çerçevelenen kısmın altına ise 6 cm boyunda sarı sırma çerçevelenmesi gerekli. Törenlerde yalnız ilkokulların okul flaması taşıma zorunluluğu vardır. Resmi törenlerde okul flamaları mutlaka bulundurulması gereklidir. Saygı duruşları ve İstiklal Marşı sırasında verilen komutla birlikte havaya kaldırılması gereklidir. Merasimin bitmesiyle Türk bayrağı ve okul flamaları yerlerine bırakılmaktadır.

Saten kumaş üzerine dijital baskı yapılan flamalar 100 x150 cm ölçülerinde üretimini yapıyoruz. Türk bayrağına göre flamalar daha küçük ebatlarda olmalıdır. Gönder denilen flama sopaları gürgen ağacından yapılır.

Okul Flaması Özellikleri

Milli Eğitim Bakanlığının logosu olmalıdır.

Okullun ismi ve kuruluş tarihi yazılı olmalıdır.

Flamalar çift kat olmadır.

Flamanın bayrak alemi pirinç malzemeden üretiyoruz.

Taşıma kayışı bölümü de pirinç malzemeden üretiyoruz.

Flamaların üst kısmında yer alan kısım topuz veya ay yıldız olur.

Flamalar okulların Kurumsal kimliğidir.

Flamalar yağmurdan ve sudan etkilenmeyecek şekilde üretir.

Temizliği Kolaydır.

Okul Flaması Fiyatları

Üretimini yapmış olduğumuz okul flamaları fiyatlar değişiklik gösterir, nedeni ise kalitesine ve baskı kalitesidir. Okul flama direği, taşıma kayışı, flama şeklinde tam takım şeklinde sipariş verebilirsiniz. İhtiyaca göre tek tek olarak ta alabilirsiniz. Web sitemizi inceleyerek takım ve ayrı ayrı fiyatları görebilirsiniz.

Kaliteden taviz veremeyen bayrak imalatçısı Bayraksan Tekstil Türkiye’ye her yerine hızlı kargo ile gönderiyoruz. Okul Flamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Siparişlerinizi verebilirsiniz.

markas303 markas303