Baskı ürünleri, özel olarak hazırlanan tasarımların branda,kumaş gibi materyallerin üzerine uygulanması ile elde edilir.
Baskı işleminin sorunsuz olarak halledilmesi için ise tasarımın baskıya uygun formatta olması ve bazı tasarımsal gereksinimleri sağlıyor olması gerekir.
Bu nedenle de bir baskı ürünü için tasarım hazırlarken tasarımınızın aşağıdaki şartları sağlamasına özen göstermelisiniz.

  • Vektörel Tasarım
  • CMYK Renk Kodu
  • PANTONE

Renk Seçimleriniz Ürünün Baskı Türü ile Uyumlu Mu ?

Sitemizde CMYK veya Pantone renklerinin kullanılabildiği farklı ürün grupları bulunmaktadır. Sipariş verdiğiniz baskı ürününün hangi ‘Baskı Rengi’ kullanılarak basılacağına göre sizin de tasarımınızı bu renkleri kullanarak hazırlamanız gerekir. Örneğin, Plaj Bayrak ve Afiş siparişi veriyorsanız, tasarımınızı CMYK renkleri ile hazırlamalısınız. Ürünlerin renginde problem çıkmaması için firmamızdan da destek alabilirsiniz.Sizlere renk kodlarını sunup oradan seçim yapabilirsiniz.

Kesme ve Taşma Payları Nasıl Olacak ?

Baskı ürünleri için tasarları hazırlayabilmek için taşma payını çok iyi ayarlayabilmeniz gerekmektedir. Taşma payı ; 5 cm boyutundaki çerçeve alanıdır.
Bu Alan malzemenin kesim alanı olarak işaretlenmelidir. Örneğin ; ürün boyutu 75×300 Cm ise tasarımın net alanı 70×295 Cm’dir. 5’er Cm’lik paylar ise taşma payıdır. Taşma payı neden önemlidir derseniz yaptığınız tasarımlar uygulama sırasında kesilmemesi için çok önemlidir.

Tasarım Onayı

Baskıya tamamen uygun olarak hazırlanmış olan tasarımlar, tekrardan müşteri onayına tekrar müşteriye gönderilmektedir.
Onaylar Whatsapp ve E-Posta üzerinden olmaktadır. Onaya cevap verilmeyen hiç bir ürün üzerinden işlem yapılmamaktadır. Hiç bir üründe onaya gönderilmeden baskı işlemlerine başlanmaz. Sizden gelecek cevaba göre tasarım ekibimiz işlemlere başlayacaktır.